Aktuality

Začátek školního roku

Vážení rodiče, v souvislosti se začátkem školního školního roku vám přinášíme několik informací k cestování Vašich dětí do školy.

Cestovat z místa bydliště do místa školy lze  na žákovskou (do dne předcházejího dni patnáctých narozenin) nebo studentskou (15 - 26 let) slevou. Tato sleva se poskytuje v době od 1.9. do 30.6. na základě předložení žákovského, resp. studentského průkaz. Průkaz lze zakoupit v našich informačních kancelářích na AN Mělník a AN Stará Boleslav a měli by být k dostání i v pokladnách ČD. Po vyplnění a potvrzení průkazu školou je nutné nechat průkaz ověřit u kteréhokoliv dopravce. U nás průkazy ověřujeme v obou našich informačních kancelářích. Na takto ověřený studentský průkaz lze cestovat na zlevněné jízdné pro jednotlivou jízdu.

V případě, že Váše dítě bude chtít zakoupit zlevněné časové jízdné (měsíční nebo na školní pololetí), tzv. kupon, potřebuje dále průkazku PID nebo elektronickou kartu Lítačka. Průkazku PID lze zařídit v informační kanceláři na AN Mělník nebo na předprodejních místech Dopravního Podniku hl.m. Prahy. Elektronickou kartu lítačka lze vyřídit na kontaktních místech v Praze nebo zaslat žádost on-line s doručením poštou. 
 
Samostatný kupon (časové jízdné) pak lze zakoupit po předložení obou průkazek (žákovský průkaz + průkazka PID nebo žákovský průkaz + Lítačka) v informačních kancelářích na AN Mělník a AN Stará Boleslav nebo v kterékoliv pokladně ČD.
 
Zpět