Aktuality

Dalších 15 nízkopodlažních autobusů na zemní plyn

Předáním 15 nízkopodlažních autobusů Crossway Low Entry Line CNG 12 m na konci února 2020 splnila firma TEZAS servis a.s. 2. etapu veřejné zakázky na celkovou dodávku 30 autobusů

 Jedná se již o čtvrtou ucelenou  dodávku autobusů na CNG v historii firmy. Osvědčený model nízkopodlažního autobusu bude opět zajišťovat provoz na příměstských linkách  PID zejména na v oblasti Mělníka, Kralup nad Vltavou i Brandýsa nad Labem.  Autobusy jsou kompletně vybaveny dle nových standardů kvality PID včetně plné klimatizace, kompletního OIS a rozšířené výbavy pro cestující.  Samozřejmostí je již možnost platit jízdné nejen v hotovosti, ale cestující mohou zaplatit jízdné také bezkontaktní bankovní kartou či mobilní aplikací PID.

Nákupem nových autobusů dojde k výměně stávajícího nejstaršího modelu ve vozovém parku - Karosa 954. Definitivní ukončení provozu  oblíbeného autobusu se očekává v průběhu tohoto roku.  Podíl nízkoemisních vozidel ve vozovém parku se výše uvedeným  nákupem navyšuje již na téměř 27 % .

V současnosti je před podpisem smlouva na dodávku dalších 27 nízkopodlažních autobusů CNG, které by měly být dodány do srpna letošního roku.

  

Zpět