Aktuality

Dárek pro cestující

ČSAD Střední Čechy navyšuje podíl CNG autobusů.

 Již druhý rok po sobě firma ČSAD Střední Čechy přispěchala s vánočními dárky pro cestující a  na začátku listopadu uvedla do provozu 15 nových autobusů pod označením 

 

Crossway Low Entry Line CNG 12 m

Jedná se již o třetí dodávku autobusů na CNG v historii firmy. Osvědčený model nízkopodlažního autobusu bude zajišťovat provoz na linkách PID v oblasti Mělníka, Kralup nad Vltavou i Brandýsa nad Labem.  Autobusy jsou kompletně vybaveny dle nových standardů kvality PID včetně plné klimatizace, kompletního OIS a rozšířené výbavy pro cestující.  Samozřejmostí je již možnost platit jízdné nejen v hotovosti, ale cestující mohou zaplatit jízdní také bezkontaktní bankovní kartou či mobilní aplikací PID

Nákupem nových autobusů dojde k výměně stávajících nejstarších autobusů Karosa 954, které již v současné době nesplňují požadavky na komfort cestujících a jejichž emisní limity neodpovídají stávajícímu trendu v oblasti dopravy. Podíl nízkopodlažních autobusů ve vozovém parku firmy  se tímto nákupem navyšuje na  67 %, podíl klimatizovaných vozidel přesahuje 44 %.

Rok 2019 představuje v historii firmy jeden z nejúspěšnějších roků v oblasti nákupu nových autobusů. Celkem bylo  pořízeno 40 nových nízkopodlažních vozidel, což představuje cca 22 % vozového parku.  

Firma kromě pravidelných linek v oblasti  PID a PAD  začala od 1.12.2019 zajišťovat dopravu na linkách 110,166,171 a 186 v rámci MHD Praha. V této souvislosti pořídila 4 nové městské nízkopodlažní autobusy SOR 9,5 m a ve výrobě jsou čtyři  12m autobusy IVECO Urbanway, které budou předány do provozu v lednu 2020.

V této souvislosti firma pro příští rok  plánuje nákup dalších 9 celonízkopodlažních autobusů pro linky MHD Praha. 

 

Zpět