Aktuality

Modernizace vozového parku pokračuje

Připravujeme a realizujeme další projekt na obnovu vozového parku.

Připravujeme další výraznou obnovu vozového parku – budeme jezdit moderními CNG autobusy

 

Již dlouhodobě se snažíme o systematickou obnovu a modernizaci vozového parku. I na příští rok připravujeme projekt, který výrazným způsobem zmodernizuje náš vozový park.

 

Předmětem připravovaného projektu je plánovaná dodávka 27 kusů nízkopodlažních autobusů s pohonem CNG využitelných pro veřejnou dopravu v závazku veřejných služeb na území Pražské metropolitní oblasti. Projektem pořízené autobusy budou provozovány především na linkách v ORP Neratovice, Mělník, Brandýs nad Labem, Stará Boleslav a Kralupy nad Vltavou. Cílem projektu je nákup kvalitních moderních autobusů, které zvýší kvalitu poskytovaných služeb dopravce a sníží negativní dopad dopravy na životní prostředí.

 

Nákupem nových autobusů dojde k výměně stávajících autobusů Karosa 954, které již v současné době nesplňují požadavky na komfort cestujících a jejichž emisní limity neodpovídají stávajícímu trendu v oblasti dopravy. Nově pořízené autobusy firma  plánuje zařadit do provozu koncem roku 2020.

 

Věříme, že plánovaná obnova vozového parku bude mít přínos ve vyšším komfortu cestujících a zároveň snížením emisí.

 

Plánovaný projekt bude, v případě úspěchu, spolufinancován Evropskou unii. Projekt bude, v případě úspěchu, podpořen v rámci IROP, ITI Praha.

 

 

 

 

 

Zpět