Aktuality

Nové nízkopodlažní autobusy v provozu

ČSAD Střední Čechy, a.s. ve čtvrtek dne 7.3.2019 na provozovně Mělník v rámci slavnostního uvedení do provozu představila 14 nízkopodlažních autobusů pod označením

Crossway Low Entry Line CNG 12 m

Jedná se již o druhou dodávku autobusů na CNG v historii firmy. Osvědčený model nízkopodlažního autobusu bude zajišťovat provoz na linkách PID v oblasti Mělníka, Kralup nad Vltavou i Brandýsa nad Labem.  Autobusy jsou kompletně vybaveny dle nových standardů kvality včetně plné klimatizace, kompletního OIS a rozšířené výbavy pro cestující.  Samozřejmostí je již možnost platit jízdné nejen v hotovosti, ale cestující mohou zaplatit jízdní také bezkontaktní bankovní kartou či mobilní aplikací PID Lítačka. Autobusy byly pořízeny v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Nově pořízené autobusy rozšíří a inovují stav vozového parku dopravce – nákupem nových autobusů dojde k výměně stávajících nejstarších autobusů Karosa 954, které již v současné době nesplňují požadavky na komfort cestujících a jejichž emisní limity neodpovídají stávajícímu trendu v oblasti dopravy. Podíl nízkopodlažních autobusů ve vozovém parku firmy  se tímto nákupem přibližuje 55 %, podíl klimatizovaných vozidel přesahuje 35 %. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci firmy Ropid, IDSK i představitelé měst Mělníka, Kralup nad Vltavou a Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi.

Vybrané technické údaje :

Délka              12 050 mm

Šířka               2 550 mm

Výška             3 205 mm

Rozvor            6 030 mm

Provozní hmotnost     12 475 kg

Motor Cursor 9, výkon motoru 265 kW, zdvihový objem 8,7 l

Celková obsaditelnost –  74 ( 45 pro sezení + 29 pro stání)

Objem nádrže – 1260 l

 

Převodovka – automatická

 

Zpět