Aktuality

První předvánoční dárek již v listopadu

Poslední listopadový den přinesl první vánoční dárek do naší firmy v podobě příjezdu 2 autobusů Solaris Urbino 18, které jsou součástí celkové dodávky 6 autobusů, které budou postupně předány do února 2019. V kategorii kloubových autobusů firma Solaris již dodala pro potřeby ČSAD Střední Čechy od roku 2009 celkem 13 autobusů.

Tato nová řada kloubových autobusů se představuje na první pohled zajímavým a moderním faceliftem. Autobusy jsou vybaveny  motory DAF
a jsou opatřeny automatickou převodovkou. Motory splňují nejpřísnější normu Euro 6. Vozidla jsou vybavena rovněž plošinami pro snadný přístup vozíčkářů a kočárků, mají celkovou klimatizaci a kompletní informační a odbavovací systém. Cestující mohou platit jízdné nejen v hotovosti, ale mohou být odbaveni v rámci nového multikanálového odbavovacího systému i formou lítačky,  bankovní kartou či mobilní aplikací. 

 
Významnou změnou je i úprava interiéru, kde došlo k promítnutí požadavků organizátora na barevné uspořádání sedaček, rozmístění sedadel pro cestující s omezenou pohyblivostí nebo k úpravě orientačních prvků či doplnění LCD monitorů.
 
Kloubové autobusy Solaris budou  zajišťovat provoz zejména na linkách  375 a 367 v rámci pražské integrované dopravy. V rámci pilotního programu  se na konečné  specifikaci autobusů podílel kromě dopravce  i samotný organizátor PID - firma Ropid. Výsledkem je vzorová ukázka  výbavy kloubových autobusů  v rámci pražské integrované dopravy podle nových standardů kvality.  
 
Pro ilustraci jsou rovněž uvedeny fotografie přímo z výrobní linky v polském závodě Bolechowo-Osiedle z října letošního roku, kdy probíhala montáž prvních dvou zmíněných  autobusů. 
 
Technické parametry Solarisu Urbino 18:
Délka: 18 000 mm
Šířka: 2 550 mm
Výška: 3 200 mm
Rozvor náprav: 5 900 mm
Šířka dveří: 1 350 mm
celková obsaditelnost: 136
Místa ke stání: 89
Místa k sezení: 46 + 1
Sklopná sedadla: 4
Provozní hmotnost: 17 200 kg
Nejvyšší rychlost: 86 km/hod (s omezovačem)
 
 
 
 
 
 
 
 
Zpět