Aktuality

Integrace Byšicka a Kokořínska

Od 10. prosince 2017 dojde k rozšíření integrace veřejné dopravy v oblasti Byšicka, Kokořínska a Všetatska. Na jednu jízdenku bude možné jezdit autobusy i vlaky v rámci zaintegrovaných oblastí Středočeského kraje, ale také například pražskou MHD. Díky Tarifu PID cestující ušetří zejména při pravidelném dojíždění. Na linkách PID lze v rámci pásmové i časové platnosti libovolně přestupovat mezi jednotlivými linkami různých dopravců.

Prodloužení páteřní linky 467 Roudnice nad Labem – Mělník – Mladá Boleslav

Prodloužená linka 467 nově propojuje přímo významná středočeská města Mladou Boleslav a Mělník a významné regionální centrum v Ústeckém kraji – Roudnici nad Labem. Spoje jsou koordinovány tak, že v Mladé Boleslavi navazují na začátky a konce směn v automobilce Škoda a v Mělnickém Vtelně navazují na linku 668 ve směru z/do Mšena. Stávající návaznosti v Mělníku na rychlíky ve směru z/do Kolína a v Roudnici nad Labem na linku DÚK 684 ve směru z/do Litoměřic jsou zachovány. Páteřní linka 467 jezdí nově častěji, a také večer a o víkendech.

Nová linka 668 Všetaty – Mšeno s návazností na vlaky do Prahy

Významně rozšířen bude v pracovní dny i o víkendech provoz autobusů na trase Mšeno – Mělnické Vtelno – Byšice – Všetaty. Nová linka 668 bude ve Všetatech navazovat na vlaky ve směru z/do Prahy, na rychlíky linky R21 nebo osobní vlaky linky S3. Ve směru z Prahy budou autobusy vyčkávat na příjezd případně zpožděného vlaku až 15 minut nad rámec jízdního řádu. Přestupním uzlem bude Mělnické Vtelno s návaznostmi na linku 467 oběma směry, tj. do Mělníka a do Mladé Boleslavi. Zavedeny jsou také zároveň nové přímé spoje Kadlín – Mělník a též přímé spojení Mšeno – Všetaty – Neratovice ranním školním spojem.

Propojení linky Mělník – Kokořín s mělnickou městskou linkou 474

Pro zvýšení efektivity provozu a také na základě požadavku města Mělníka je rozšířena trasa městské linky 474 oběma směry, a to z Chloumku přes Vysokou do Kokořína a z Velkého Borku přes Hostín do Byšic. Obyvatelé zmíněných obcí tak získají přímé spojení do všech důležitých částí města Mělníka, nejen na autobusový terminál. Stávající přehledný taktový provoz městské linky je tak přenesen i do dalších obcí. Rozšířen je také víkendový provoz ve směru Vysoká, Kokořín a Dobřeň. Stávající přímé večerní víkendové spojení s Prahou je zachováno s tím, že spoj linky 474 z Mělníka do Prahy pokračuje jako stávající linka 369.

Schema linek

Příklady cen jízdného v nově integrované oblasti jsou uvedeny v samostatné tabulce.

Seznam změn v linkovém vedení

Zpět